Joanna Regina Polińska

Psycholog, terapeutka, hipnoterapeutka

Pracuję z dorosłymi i nastolatkami powyżej 16 roku życia. Przyjmuję w Warszawie, przy ul. Czarnieckiego 11/3 (Żoliborz,  niedaleko Pl. Wilsona). Pracuję również zdalnie, możliwe sesje przez Skype, Zoom, Teams etc.

Jak wyglądają sesje?

Konsultacja psychologiczna trwa 60 minut, a sesja w ramach indywidualnej terapii to 50 minut. Wizyty odbywają się w gabinecie oraz przez Skype.

Prowadzę terapię w języku polskim i angielskim.

     Głęboko wierzę, że najważniejszą rolą psychologa i psychoterapeuty jest wsparcie, pomoc i towarzyszenie w procesie budowania umiejętności samodzielnego radzenia sobie z trudnościami, problemami i wyzwaniami codziennego życia. To bycie z Pacjentem, życzliwość w relacji, ale też dzielenie się spojrzeniem z innej perspektywy.

      Dzisiejszy tryb życia stawia przed nami nierealistyczne oczekiwania bycia doskonałymi. Życie jest szybkie, wymagające i nie czeka na maruderów. Wizerunek osobisty, reputacja i opinia innych to powszechnie akceptowane wyznaczniki sukcesu. Godzenie wielu ról społecznych stało się bardzo wymagającą i często niemożliwą do zrealizowania normą. Praca zawodowa, role rodziców, nieprzewidziane wyzwania życiowe, czy oczekiwania społeczne są często bardzo obciążające, a bywa, że niezmiernie trudne do wprowadzenia w życie. Powodują stres, dyskomfort i lęk. Czasem prowadzą do depresji, wypalenia zawodowego czy kryzysu. I nie jest łatwo przyznać się do tego, że jest nam trudno, że jesteśmy na granicy wytrzymałości i nic nas nie cieszy. A przecież powinno. 

Lista zobowiązań, powinności i obowiązków potrafi być bardzo ​trudna do uniesienia.

      Możliwość kontaktu z zaufaną i kompetentną osobą, która potrafi spojrzeć na sytuację z dystansem i dojrzeć źródło problemów, sprawia, że łatwiej jest mierzyć się z codziennością. Moje kompetencje diagnostyczne, psychologiczne,  psychoterapeutyczne oraz analityczne są wynikiem nie tylko wieloletnich studiów i szeregu kursów i szkoleń zawodowych, ale mają swoje źródło w doświadczeniu życiowym i wieloletniej pracy zawodowej w różnych branżach.

 Co leczę?

Depresja
     Depresja to podstępna choroba. Odbiera radość życia  oraz motywację do działania. Czasem pozbawia chęci do życia. To najczęściej i coraz częściej występujące obecnie zaburzenie psychiczne. Objawia się ograniczeniem aktywności życiowej, spadkiem (a czasem całkowitym zanikiem) odczuwania przyjemności. To co kiedyś sprawiało radość,  teraz jest obojętne. Pacjent zmaga się  z  rosnącym ciężarem funkcjonowania, może mieć trudności z zadbaniem o swoje mieszkanie, zaniedbuje higienę, czasem ma trudność nawet z wstaniem w łóżka czy przygotowaniem sobie jedzenia. Narastające poczucie bezsensu i braku perspektyw staje się zupełnie obezwładniające. Często dochodzą także różne objawy bólowe, ucisk w klatce piersiowej oraz zaburzenia snu. Pacjenci skarżą się na problemy z apetytem i zapamiętywaniem.
     Depresja to nie kiepski nastrój, chwilowy smutek czy   "dół".  Osoby cierpiące mierzą się z poważnymi objawami zupełnie niezależnymi od ich woli. Chorują na ciężką chorobę, która potrafi zabrać niemal całą życiową energię. Pracuję z depresją wielotorowo. Prowadzę psychoterapię, ale także proponuję program wspomagający polegający na stopniowym włączaniu aktywności fizycznej oraz wprowadzeniu odpowiedniej diety (i w razie potrzeby suplementacji) wspierającej wyjście z choroby.
      Zapraszam do mojego gabinetu. Depresja to choroba, która wymaga leczenia.
Zaburzenia lękowe

    

      To jedne z najczęściej występujących obecnie zaburzeń psychicznych. Osoby cierpiące na zaburzenia lękowe doświadczają dużego cierpienia, są uwięzione w pułapce uporczywych lęków dotyczących wielu obszarów  życia. Pracuję ze wszystkimi rodzajami zaburzeń lękowych - od fobii społecznej, poprzez zaburzenia z napadami panicznego lęku, po uogólnione zaburzenie lękowe. Jestem osobą, która trafnie zdiagnozuje problem i poprowadzi psychoterapię z empatią i z wyczuciem.   

Nie oceniam i nie daję dobrych rad. Jestem nastawiona na to, aby pomóc i wesprzeć moich Pacjentów w powrocie do zdrowia i równowagi psychicznej.

Praca psychologa i psychoterapeuty to nie tylko teoria

Wypalenie zawodowe

     Kiedy mówię o wypaleniu zawodowym, moje słowa wspiera także, oprócz wiedzy psychologicznej, wieloletnie doświadczenie pracy w międzynarodowych korporacjach. Pracowałam z wieloma ludźmi, którzy sukces zawodowy w międzynarodowym środowisku okupili zaburzeniami psychosomatycznymi, problemami w życiu osobistym czy nawet załamaniem nerwowym.

Potrafię przewidzieć, jakie trudności i pułapki mogą pojawić się w danej sytuacji zawodowej, czy na konkretnym etapie kariery zawodowej. Wiem, jak wesprzeć moich Pacjentów  w odzyskiwaniu poczucia kontroli w trudnych, zawodowych sytuacjach. Jestem praktykiem. Znam to doskonale. Sama mam doświadczenie w pracy w korporacji. Zarówno bezpośrednio, jak i w pracy ze stresem, wypaleniem czy zaburzeniami odżywiania będącymi skutkiem pracy w bardzo wymagającym środowisku zawodowym.

Kryzys wieku średniego

Czy dręczy Cię pytanie - skoro osiągnąłem/osiągnęłam wszystko, czego pragnęłam/pragnąłem, to dlaczego nie czuję sensu. Dlaczego mnie to nie cieszy? Przecież to miało mi dać satysfakcję...

Pojawiają się przytłaczające wątpliwości dotyczące życiowych decyzji? Zwątpienie w partnera, rodzinę, decyzje zawodowe? A może życie postawiło Cię przed wielkimi życiowymi zmianami - rozwód lub rozstanie, utrata kogoś bliskiego? A może właśnie zmieniasz pracę, bo czujesz, że nie daje Ci upragnionego sukcesu?

     Zapraszam na spotkanie - w bezpiecznej, pełnej wsparcia atmosferze, będziesz mógł/mogła popracować nad sytuacją, która jest dla Ciebie trudna. Łatwiej przejść przez kryzys wieku średniego mając profesjonalne wsparcie i szerszą perspektywę, którą zapewnia doświadczony psycholog i psychoterapeuta.

Zaburzenie lękowe u ciężarnych
    O lęku u ciężarnych mówi się niewiele. Oczekiwania społeczne to uśmiechnięta, aktywna i pewna siebie i swojej nowej roli kobieta. Tymczasem kobiety w ciąży doświadczają szeregu trudnych emocji - takich jak niepewność, lęk i strach przed zbliżającą się zmianą życiową. Często wątpią w swoje kompetencje rodzicielskie. Już sam okres ciąży, nawet jeśli wszystko przebiega prawidłowo, bywa katalizatorem rozwoju zaburzeń lękowych u kobiety. Sprawy nie ułatwiają wysokie poziomy i wahania hormonów czy dokuczliwe dolegliwości. Wiele kobiet skarży się na problemy ze snem, co w przypadku utrzymywania się przez dłuższy czas, samo w sobie może być czynnikiem sprzyjającym występowaniu zaburzeń psychicznych.
     Dodatkowo media bombardują obrazami kolorowego i bezproblemowego macierzyństwa na zmianę z epatowaniem chorobami dzieci, czy dramatycznymi porodami. Często Pacjentki skarżą się na dziwny zwyczaj, nawet przypadkowo spotkanych kobiet (nie wspominając o bliskich), opowiadania ciężarnej o swoich, czy też tylko zasłyszanych, dramatycznych doświadczeniach podczas porodu.
     Pomagam kobietom przejść przez okres ciąży i przygotować się do porodu, tak aby zminimalizować lęk i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Pracuję hipnozą ericksonowską, uczę technik autohipnotycznych pozwalających na zmniejszenie bólu i lęku podczas porodu. Jestem po to, aby wesprzeć Kobiety w tej ogromnej zmianie życiowej, jaką jest stawanie się Mamą.
     Prowadzę sesje indywidualne oraz warsztaty grupowe. Regularnie odbywa się także moja Antylękowa Szkoła Narodzin©.

Napisz wiadomość lub umów się mailowo

Email: joanna.r.polinska@gmail.com

Phone: +48 501 204 609

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 (RODO), informuję, że dbam o bezpieczeństwo danych moich Klientów zgodnie z informacjami zawartymi w polityce prywatności firmy Art of Answers Joanna Polińska.  

        

Zdjęcia Joanny Polińskiej widoczne na stronie zostały wykonane przez Górajka Foto Studio. Autorką zdjęć przyrody jest Joanna Regina Polińska.
 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji, zdjęć, grafik, kodów html i innych zawartych na stronie joannapolinska.pl w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora zabronione.