top of page

Joanna Regina Polińska

Psycholog, terapeutka, hipnoterapeutka

Pracuję z dorosłymi i nastolatkami powyżej 16 roku życia. Przyjmuję w Warszawie, przy ul. Słomińskiego 7/lok.190 (Żoliborz, metro Dworzec Gdański). Pracuję również zdalnie, możliwe sesje przez Skype, Zoom, Teams etc.

Jak wyglądają sesje?

Konsultacja psychologiczna trwa 60 minut, a sesja w ramach indywidualnej terapii to 50 minut. Wizyty odbywają się w gabinecie oraz przez Skype.

Prowadzę terapię w języku polskim i angielskim.

     Głęboko wierzę, że najważniejszą rolą psychologa i psychoterapeuty jest wsparcie, pomoc i towarzyszenie w procesie budowania umiejętności samodzielnego radzenia sobie z trudnościami, problemami i wyzwaniami codziennego życia. To bycie z Pacjentem, życzliwość w relacji, ale też dzielenie się spojrzeniem z innej perspektywy.

      Dzisiejszy tryb życia stawia przed nami nierealistyczne oczekiwania bycia doskonałymi. Życie jest szybkie, wymagające i nie czeka na maruderów. Wizerunek osobisty, reputacja i opinia innych to powszechnie akceptowane wyznaczniki sukcesu. Godzenie wielu ról społecznych stało się bardzo wymagającą i często niemożliwą do zrealizowania normą. Praca zawodowa, role rodziców, nieprzewidziane wyzwania życiowe, czy oczekiwania społeczne są często bardzo obciążające, a bywa, że niezmiernie trudne do wprowadzenia w życie. Powodują stres, dyskomfort i lęk. Czasem prowadzą do depresji, wypalenia zawodowego czy kryzysu. I nie jest łatwo przyznać się do tego, że jest nam trudno, że jesteśmy na granicy wytrzymałości i nic nas nie cieszy. A przecież powinno. 

Lista zobowiązań, powinności i obowiązków potrafi być bardzo ​trudna do uniesienia.

      Możliwość kontaktu z zaufaną i kompetentną osobą, która potrafi spojrzeć na sytuację z dystansem i dojrzeć źródło problemów, sprawia, że łatwiej jest mierzyć się z codziennością. Moje kompetencje diagnostyczne, psychologiczne,  psychoterapeutyczne oraz analityczne są wynikiem nie tylko wieloletnich studiów i szeregu kursów i szkoleń zawodowych, ale mają swoje źródło w doświadczeniu życiowym i wieloletniej pracy zawodowej w różnych branżach.

 Co leczę?

Depresja
     Depresja to podstępna choroba. Odbiera radość życia  oraz motywację do działania. Czasem pozbawia chęci do życia. To najczęściej i coraz częściej występujące obecnie zaburzenie psychiczne. Objawia się ograniczeniem aktywności życiowej, spadkiem (a czasem całkowitym zanikiem) odczuwania przyjemności. To co kiedyś sprawiało radość,  teraz jest obojętne. Pacjent zmaga się  z  rosnącym ciężarem funkcjonowania, może mieć trudności z zadbaniem o swoje mieszkanie, zaniedbuje higienę, czasem ma trudność nawet z wstaniem w łóżka czy przygotowaniem sobie jedzenia. Narastające poczucie bezsensu i braku perspektyw staje się zupełnie obezwładniające. Często dochodzą także różne objawy bólowe, ucisk w klatce piersiowej oraz zaburzenia snu. Pacjenci skarżą się na problemy z apetytem i zapamiętywaniem.
     Depresja to nie kiepski nastrój, chwilowy smutek czy   "dół".  Osoby cierpiące mierzą się z poważnymi objawami zupełnie niezależnymi od ich woli. Chorują na ciężką chorobę, która potrafi zabrać niemal całą życiową energię. Pracuję z depresją wielotorowo. Prowadzę psychoterapię, ale także proponuję program wspomagający polegający na stopniowym włączaniu aktywności fizycznej oraz wprowadzeniu odpowiedniej diety (i w razie potrzeby suplementacji) wspierającej wyjście z choroby.
      Zapraszam do mojego gabinetu. Depresja to choroba, która wymaga leczenia.
Zaburzenia lękowe

    

      To jedne z najczęściej występujących obecnie zaburzeń psychicznych. Osoby cierpiące na zaburzenia lękowe doświadczają dużego cierpienia, są uwięzione w pułapce uporczywych lęków dotyczących wielu obszarów  życia. Pracuję ze wszystkimi rodzajami zaburzeń lękowych - od fobii społecznej, poprzez zaburzenia z napadami panicznego lęku, po uogólnione zaburzenie lękowe. Jestem osobą, która trafnie zdiagnozuje problem i poprowadzi psychoterapię z empatią i z wyczuciem.   

Nie oceniam i nie daję dobrych rad. Jestem nastawiona na to, aby pomóc i wesprzeć moich Pacjentów w powrocie do zdrowia i równowagi psychicznej.

Praca psychologa i psychoterapeuty to nie tylko teoria

Wypalenie zawodowe

     Kiedy mówię o wypaleniu zawodowym, moje słowa wspiera także, oprócz wiedzy psychologicznej, wieloletnie doświadczenie pracy w międzynarodowych korporacjach. Pracowałam z wieloma ludźmi, którzy sukces zawodowy w międzynarodowym środowisku okupili zaburzeniami psychosomatycznymi, problemami w życiu osobistym czy nawet załamaniem nerwowym.

Potrafię przewidzieć, jakie trudności i pułapki mogą pojawić się w danej sytuacji zawodowej, czy na konkretnym etapie kariery zawodowej. Wiem, jak wesprzeć moich Pacjentów  w odzyskiwaniu poczucia kontroli w trudnych, zawodowych sytuacjach. Jestem praktykiem. Znam to doskonale. Sama mam doświadczenie w pracy w korporacji. Zarówno bezpośrednio, jak i w pracy ze stresem, wypaleniem czy zaburzeniami odżywiania będącymi skutkiem pracy w bardzo wymagającym środowisku zawodowym.

Kryzys wieku średniego

Czy dręczy Cię pytanie - skoro osiągnąłem/osiągnęłam wszystko, czego pragnęłam/pragnąłem, to dlaczego nie czuję sensu. Dlaczego mnie to nie cieszy? Przecież to miało mi dać satysfakcję...

Pojawiają się przytłaczające wątpliwości dotyczące życiowych decyzji? Zwątpienie w partnera, rodzinę, decyzje zawodowe? A może życie postawiło Cię przed wielkimi życiowymi zmianami - rozwód lub rozstanie, utrata kogoś bliskiego? A może właśnie zmieniasz pracę, bo czujesz, że nie daje Ci upragnionego sukcesu?

     Zapraszam na spotkanie - w bezpiecznej, pełnej wsparcia atmosferze, będziesz mógł/mogła popracować nad sytuacją, która jest dla Ciebie trudna. Łatwiej przejść przez kryzys wieku średniego mając profesjonalne wsparcie i szerszą perspektywę, którą zapewnia doświadczony psycholog i psychoterapeuta.

Zaburzenie lękowe u ciężarnych
    O lęku u ciężarnych mówi się niewiele. Oczekiwania społeczne to uśmiechnięta, aktywna i pewna siebie i swojej nowej roli kobieta. Tymczasem kobiety w ciąży doświadczają szeregu trudnych emocji - takich jak niepewność, lęk i strach przed zbliżającą się zmianą życiową. Często wątpią w swoje kompetencje rodzicielskie. Już sam okres ciąży, nawet jeśli wszystko przebiega prawidłowo, bywa katalizatorem rozwoju zaburzeń lękowych u kobiety. Sprawy nie ułatwiają wysokie poziomy i wahania hormonów czy dokuczliwe dolegliwości. Wiele kobiet skarży się na problemy ze snem, co w przypadku utrzymywania się przez dłuższy czas, samo w sobie może być czynnikiem sprzyjającym występowaniu zaburzeń psychicznych.
     Dodatkowo media bombardują obrazami kolorowego i bezproblemowego macierzyństwa na zmianę z epatowaniem chorobami dzieci, czy dramatycznymi porodami. Często Pacjentki skarżą się na dziwny zwyczaj, nawet przypadkowo spotkanych kobiet (nie wspominając o bliskich), opowiadania ciężarnej o swoich, czy też tylko zasłyszanych, dramatycznych doświadczeniach podczas porodu.
     Pomagam kobietom przejść przez okres ciąży i przygotować się do porodu, tak aby zminimalizować lęk i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Pracuję hipnozą ericksonowską, uczę technik autohipnotycznych pozwalających na zmniejszenie bólu i lęku podczas porodu. Jestem po to, aby wesprzeć Kobiety w tej ogromnej zmianie życiowej, jaką jest stawanie się Mamą.
     Prowadzę sesje indywidualne oraz warsztaty grupowe. Regularnie odbywa się także moja Antylękowa Szkoła Narodzin©.
gorajka%20(906)-Edit_edited.jpg
bottom of page